Městská knihovna Vrbno pod Pradědem
Drobečková navigace

Úvod > Služby knihovny > Jak se stát členem

Jak se stát čtenářem:

Oddělení pro dospělé čtenáře:

  • Dovršení 15 let věku
  • Doložení totožnosti platným občanským průkazem, pasem nebo jiným průkazem totožnosti
  • Uhrazení ročního registračního poplatku 120 Kč pro dospělého čtenáře, 80 Kč pro studenty a pro důchodce. Senioři nad 70 let mají registraci za 20 Kč.

Oddělení pro dětské čtenáře:

  • Vyplnění přihlášky s podpisem rodiče dítěte či zákonného zástupce
  • Uhrazení ročního registračního poplatku 60 Kč

Platná registrace umožňuje čtenářům navštěvování a využívání služeb ve všech oddělení Městské knihovny Vrbno pod Pradědem. Čtenářský průkaz není přenosný.

Výpůjční doba:

  • Knihy - 1 měsíc
  • Časopisy - 14 dní
  • Hudební CD - 1 týden

Prodloužení výpůjční doby:

Výpůjčky lze prodloužit max. 2x a pouze v případě, že na titul/y není podána jiným čtenářem rezervace.

Jak se poprvé přihlásit do čtenářského konta webového katalogu PORTARO:

V pravém horním rohu klikneme na tlačítko „Přihlásit se“. Vyjede vám nabídka pro přihlášení a zvolíte si „Nemám registraci“ (1.). Poté se otevře tabulka, ve které zvolíte první variantu webový přístup. Následně do nabízených formulářů opíšeme čárový kód z průkazky do knihovny (2.) a své příjmení (3.). Klikneme na tlačítko „Pokračovat“ (4.) a přestoupíme k druhému kroku. Zde si zvolíme své vlastní uživatelské jméno (5.), heslo (6. a 7.) a klikneme na tlačítko „Registrovat“ (8.).

jak se stát čtenářem
registrace
registrace

Po přihlášení do čtenářského konta vám systém umožňuje jeho správu. Vidíte zde případné dluhy čtenáře – registrační poplatek, upomínku nebo rezervace (1.). Pod kontrolou máte také platnost vaší registrace (2.). Soubor tlačítek vám dává možnost změnit si heslo, elektronicky zažádat o MVS službu (Meziknihovní výpůjční služba) a také si jedním kliknutím prodloužit všechny vaše výpůjčky (3.). Záložky vám podávají ucelený přehled o všech vašich výpůjčkách, rezervacích a knihách objednaných službou MVS (4.). V následující tabulce vidíte, kdy jste si dokument vypůjčili, kdy jej máte vrátit, kdy byl naposled prodloužen a zda na něj máte upomínku či nikoliv. Prodloužení knih se provádí prostřednictvím tlačítka „Prodloužit vše“ (3.) nebo jednotlivými tlačítky „Prodloužit“ (5.)

čtenářské konto