Městská knihovna Vrbno pod Pradědem
Drobečková navigace

Úvod > Služby knihovny

Služby knihovny

Půjčování knih a časopisů

V naší knihovně je pro vás připraveno 34 305 svazků knih a 40 druhů časopisů. Velký výběr románů, povídek, sci-fi, fantasy, básní, pověstí, pohádek a říkanek pro všechny věkové kategorie. Najdete u nás knihy pro vaše koníčky ať už je to historie, zahrada, květiny, chov zvířat, kuchařské recepty. Přehled o fondu knihovny najdete v on-line katalogu knihovny.
Pokud potřebujete poradit, kontaktujte nás na emailu knihovna@kiv-vrbno.cz., osobně nebo na tel. čísle 554 751 649. Rády vám poradíme.

Donášková služba

Máte zdravotní problémy, které vám nedovolí navštívit knihovnu? Využijte donáškovou službu naší knihovny. Kontaktujte nás na tel: 554 751 649, e-mailem: knihovna@kiv-vrbno.cz. Rády vám knihy doneseme do vašeho domova. Služba je bezplatná. 

Akce pro školy

Připravujeme besedy a knihovnické lekce pro MŠ, ZŠ a speciální školu. Termín a téma lze předem domluvit na čísle 554 751 649, email: detske@kiv-vrbno.cz

Přednášky, besedy, soutěže, literární kvízy, výprodeje knih

Městská knihovna ve Vrbně pod Pradědem pořádá přednášky, literární besedy, čtenářské kluby, literární kvízy, soutěže pro děti a výprodeje knih. Informace o akcích najdete na našem webu – Akce knihovny a ve Zpravodaji města.

On-line katalog 

Chcete využít všechny možnosti on-line katalogu? Přihlaste se na školení v Městské knihovně. Naučíme vás vyhledávat, rezervovat knihy a využít další funkce katalogu ve fondu naší knihovny.
Využijte rezervací knih z domova, po vrácení knihy do knihovny vám automaticky odchází sms nebo email o uložení knihy pro vás.

MVS

Knihu, kterou nemáme ve svých fondech, vám půjčíme z jiné knihovny. Jedná se o tzv. Meziknihovní výpůjční službu, za kterou účtujeme poplatek (poštovné) je 70 Kč pro ČR. Tuto službu si můžete objednat osobně nebo prostřednictvím mailu: dospele@kiv-vrbno.cz.  

Dále nabízíme: kopírování A4 a A3, tisk, poskytování regionálních informací, internet aj.